Implanty zębów w Rzeszowie
Zadbane zęby są symbolem statusu. Podstawą jest zadbanie o ich zdrowie. Czy wiesz, że utrata nawet jednego zęba nie pozostaje obojętna dla całego układu gryzienia? Zęby tworzą tak spójny zespół, że zaczynają się przesuwać lub wysuwać. A to prowadzi m.in. do zaniku kości w miejscu luki i wpływa negatywnie na zdrowie pozostałych zębów. Dlatego brak nawet jednego zęba trzeba jak najszybciej uzupełnić.
Implanty zębów – implanty stomatologiczne to jedyne, nowoczesne i w pełni bezpieczne rozwiązanie, które nie maskuje braku zębów, ale odtwarza prawidłowo i funkcjonujące, pięknie wyglądające zęby.
Implanty zębów – zalety:
Implanty zębów to mała metalowa śrubka wykonana z tytanu, która zastępuje korzeń zęba. Kształtem i wielkością zbliżona jest do naturalnego korzenia zęba.
Główne zalety implantów, to:
• Pełne bezpieczeństwo – dzięki tytanowi, który jest całkowicie obojętny dla organizmu człowieka
• Wytrzymałość – tytanowe implanty zębów są bardziej wytrzymałe niż ludzkie korzenie zębowe!
• Wysoka skuteczność – szacowana na 98-99% powodzenia
• Bez bólu – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesny
• Poprawa komfortu i jakości życia Pacjentów – implanty zębów pozwalają odbudować jeden lub wiele zębów, poprawiają estetykę uśmiechu, sprawiając, że odzyskuje on swój dawny, piękny wygląd
Stosujemy jeden z trzech wiodących systemów implantologicznych na świecie wysoce zaawansowane technologicznie, oryginalne i bezpieczne implanty zębów firmy Friadent (ANKYLOS i XiVE). Ich zastosowanie, wsparte naszym wieloletnim doświadczeniem i ekspercką wiedzą wiodącego polskiego implantologia, dr Wojciecha Ryncarza, zapewniają, że Twoje implanty to bezpieczny i pewny wybór na lata.
Opinia Eksperta

„Ja osobiście od 20 lat uważam, że sukces implantów
jest nieodwracalnym procesem zmieniającym naszą jakość życia i w najbliższych latach wciąż będziemy świadkami intensywnego rozwoju leczenia z ich użyciem. Jestem przekonany, że implanty są godne promowania i nie ma bez nich współczesnego gabinetu dentystycznego.”dr Wojciech Ryncarz,
pionier implantologii w Polsce.
Opinia Eksperta

„Ja osobiście od 20 lat uważam, że sukces implantów
jest nieodwracalnym procesem zmieniającym naszą jakość życia i w najbliższych latach wciąż będziemy świadkami intensywnego rozwoju leczenia z ich użyciem. Jestem przekonany, że implanty są godne promowania i nie ma bez nich współczesnego gabinetu dentystycznego.”dr Wojciech Ryncarz,
pionier implantologii w Polsce.
Dla kogo implanty zębów?
Implanty zębów mogą być stosowane przez osoby dorosłe, ogólnie zdrowe (lekarz prowadzący zleci wykonanie odpowiednich badań). Leczenie implantologiczne jest odpowiednie dla Pacjentów, którzy:
• Utracili jeden lub więcej zębów
• Utracili wszystkie zęby
• W ogóle nie posiadają zawiązków zębów stałych
Nie każdy pacjent może poddać się zabiegowi implantacji, ponieważ nie każda szczęka stwarza taką możliwość. Ponadto, nie zawsze kości są zdrowe, mogą np. cierpieć na osteoporozę (co powinna wykluczyć analiza zdjęć radiologicznych).
Bardzo ważne jest używanie jedynie sprawdzonych implantów. Niektóre tanie systemy mogą zawierać śladowe ilości innych metali, np. niklu, odpowiedzialnego za występowanie uczuleń u ok. 17% dorosłych.
Planowanie leczenia
Podczas planowania leczenia lekarz przedstawia pacjentowi wszelkie dostępne informacje o możliwych do zastosowania w jego przypadku metodach, przedstawia zalety i wady każdej z nich. Dialog z pacjentem podczas pierwszej wizyty jest bardzo istotny, gdyż to od niego zależy powodzenie dalszego procesu.
Punktem wyjścia jest ocena ilości i jakości tkanki kostnej, mającej stanowić podłoże dla implantu. Istotne znaczenie ma wartość i jakość biologiczna kości. Różni się ze względu na przebyte i aktualne choroby. Dokładny wywiad lekarski jest tu niezastąpionym źródłem wiedzy dla lekarza.
Proces leczenia
Leczenie dzieli się na dwa etapy: część chirurgiczną i protetyczną.
Wszczepienie implantu (część chirurgiczna) polega na wprowadzeniu go w taki sposób, aby kość szczęki obudowała się szczelnie wokół niego. Zabieg wszczepiania implantu przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego Pacjent nie odczuwa bólu.
Wszczepienie implantu nie uzupełnia brakującego zęba. Aby przywrócić pełną funkcjonalność, konieczna jest odbudowa protetyczna (drugi etap). Gdy implant zrośnie się z kością (po około trzech miesiącach), należy uzupełnić uzębienie o koronę, mosty lub protezę.
W tym celu odsłania się implant oraz przygotowuje go odpowiednio pod dalsze prace protetyczne. Po kilkunastu dniach od odsłonięcia implantu, można kontynuować leczenie.
Bezpieczeństwo i Skuteczność
Współczynnik powodzenia implantów stomatologicznych jest bardzo wysoki – ok. 99%. To zasługa tytanu, z którego wykonane są implanty. Tylko w jedynie ok.0,5% przypadków występują powikłania po zabiegu. Żywotność implantacji wymaga samodyscypliny Pacjenta.
O czym pamiętać?
• Higiena jamy ustnej
• Okresowe wizyty u stomatologa
• Stosowanie profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych
• Żadnych papierosów! – zwiększają ryzyko odrzutu aż czterokrotnie