Piękne i zdrowe zębywizytówką każdego człowieka sukcesu

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna to podstawa dbania o zdrowe i mocne zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech i doskonałe samopoczucie każdego Pacjenta. Im wcześniej jest wprowadzona, tym daje lepsze efekty oprócz zdrowych zębów i dziąseł, przynosi oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na leczenie.

Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z płytką nazębną – podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i paradontozy. Z drugiej strony, profilaktyka dąży do zwiększania odporności tkanek zęba i przyzębia na atak kwasów i bakterii.

W myśl dobrze znanej zasady, że lepiej jest zapobiegać chorobie, niż ją leczyć, lekarze specjaliści naszej placówki edukują już najmłodszych Pacjentów o sposobach zapobiegania chorobom zębów i jamy ustnej.

Leczenie chorób przyzębia

Praktycznie każdy z nas myśli o zdrowiu zębów, ale mało kto o dziąsłach. Tymczasem jeśli będą one w złej kondycji, nie ma co marzyć o pięknym uśmiechu.

Paradontoza – czyli zapalenie tkanek przyzębia otaczających ząb i sprawiających, że trzyma się on mocno w szczęce pojawia się zwykle około 35. roku życia. Jest to choroba, której efektem niejednokrotnie bywa utrata zębów. Paradontozę wywołują bakterie gromadzące się w miejscu zetknięcia dziąseł i zęba. W ponad 90 proc. przypadków schorzenie rozwija się z powodu niewłaściwej higieny jamy ustnej.

Leczenie kanałowe

W Stomatologii PRO-FAMILIA stawiamy na zdrowy uśmiech naszych pacjentów. Jesteśmy w stanie uratować wiele zębów, które ze względu na głębokie ubytki próchnicowe były do niedawna skazane na usunięcie. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu, bezbolesnemu leczeniu endodontycznemu (kanałowemu).

Większość pacjentów, będących po wizytach u stomatologów leczących tradycyjnymi metodami, jest pozytywnie zaskoczona tym, że pod mikroskopem można wyleczyć nawet na pozór beznadziejne przypadki. Za pomocą tego zapewniającego precyzję działania sprzętu endodonta może dostrzec dodatkowe kanały i anomalia, które wcześniej skazywały leczenie kanałowe na porażkę.

Leczenie kanałowe jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem. Dlatego w obliczu dylematu, czy usunąć ząb, czy lepiej wyleczyć go kanałowo, warto podjąć wyzwanie i skorzystać z leczenia endodontycznego.

Leczenie dzieci i dorosłych w znieczuleniu ogólnym

Pacjentom szczególnie wrażliwym na ból i wykazującym lęk przed leczeniem stomatologicznym proponujemy leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym, czyli pod narkozą. Jest to szybka i kompleksowa metoda leczenia.

Czym jest znieczulenie ogólne złożone (tzw. narkoza)?

Znieczulenie ogólne złożone jest odwracalnym i całkowitym zniesieniem bólu oraz świadomości w trakcie zabiegu poprzez wprowadzenie pacjenta w czasowy stan snu. Pacjent ma poczucie bezpieczeństwa i absolutnej bezbolesności.

Do znieczulenia ogólnego pacjenta kwalifikuje i przygotowuje lekarz anestezjolog. Czuwa on wraz z pielęgniarką anestezjologiczną nad bezpieczeństwem pacjenta podczas zabiegu (poza lekarzem dentystą i asystentką stomatologiczną).