Leczenie dorosłych w znieczuleniu ogólnym
Pacjentom szczególnie wrażliwym na ból i wykazującym lęk przed leczeniem stomatologicznym proponujemy leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym, czyli pod narkozą. Jest to szybka i kompleksowa metoda leczenia.
Czym jest znieczulenie ogólne złożone (tzw. narkoza)?
Znieczulenie ogólne złożone jest odwracalnym i całkowitym zniesieniem bólu oraz świadomości w trakcie zabiegu poprzez wprowadzenie pacjenta w czasowy stan snu. Pacjent ma poczucie bezpieczeństwa i absolutnej bezbolesności.
Do znieczulenia ogólnego pacjenta kwalifikuje i przygotowuje lekarz anestezjolog. Czuwa on wraz z pielęgniarką anestezjologiczną nad bezpieczeństwem pacjenta podczas zabiegu (poza lekarzem dentystą i asystentką stomatologiczną).
Jak przebiega leczenie w znieczuleniu ogólnym?
W trakcie narkozy pacjent jest zaintubowany (rurka oddechowa włożona do tchawicy). Dzięki temu w trakcie zabiegu pacjent jest sztucznie wentylowany przez rurkę. Nie ma groźby zatrzymania oddechu lub wpadnięcia do dróg oddechowych ciała obcego. Zabiegom w narkozie mogą poddać się nawet dzieci oraz chorzy. Znieczulenie ogólne w warunkach szpitalnych jest bardzo bezpieczne.
Jest to najbardziej polecany rodzaj znieczulenia ogólnego w stomatologii, jednak przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu w narkozie, należy wziąć pod uwagę, że wiąże się ona z większym ryzykiem powikłań. Po zabiegu pacjenci są monitorowani do czasu możliwego, bezpiecznego wypisu.
Jak się przygotować?
Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu, pacjent powinien mieć wykonane podstawowe badania takie jak: morfologia, czas krwawienia i krzepnięcia krwi, EKG. Ponadto osoby ze schorzeniami przewlekłymi powinny mieć zaświadczenie od lekarza specjalisty. Każdy z pacjentów jest kwalifikowany do takiego zabiegu przez Specjalistę Anestezjologa Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia Dr. Janusza Kidackiego.
Dlaczego warto wybrać Stomatologię PRO-FAMILIA?
Specjalizujemy się w wykonywaniu profesjonalnych zabiegów z użyciem znieczulenia ogólnego:
• stomatologii zachowawczej,
• chirurgii stomatologicznej,
• implantologii,
• leczenie najmłodszych pacjentów.