Sprzęt medyczny
Dokładamy wszelkich starań, aby sprzęt jaki używamy był najwyższej jakości gwarantującej wysoki standard leczenia.
W codziennej pracy wykorzystujemy m.in.:
• Tomograf komputerowy 3D – Kodak 9000C 3D
• The Wand – znieczulenie komputerowe
• Mikroskop do leczenia kanałowego
• Znieczulenie ogólne
• Uspokojenie wziewne
• Kamery wewnątrzustne
• Piezosurgery
Tomograf komputerowy 3D
Kodak 9000C 3D to doskonały i kompletny system diagnostyki zewnątrzustnej.
Najbardziej precyzyjny na rynku aparat tomograficzny łączy trzy technologie:
- pantomografię
- cefalometrię
- obrazowanie w trójwymiarze
Możliwe jest również wykonanie:
- zdjęcia skroniowo-żuchwowego w dwóch pozycjach
- zdjęcia zatok szczękowych
- zdjęcia dłoni
Dodatkowo nasza pracownia RTG jako jedna z nielicznych w na terenie Rzeszowa posiada laserową drukarkę medyczną do wydruku zdjęć cyfrowych na kliszy. Zapewnia ona najwyższą jakość obrazowania oraz możliwość zastosowania różnego formatu klisz. Technologia termodruku pozwala na precyzyjne odzwierciedlenie wykonanego badania.
Zapraszamy do korzystania z usług naszej pracowni RTG także pacjentów z innych placówek. Zdjęcia wykonywane są przez wykwalifikowanych techników radiologicznych, przywiązujemy bardzo dużą wagę do ich jakości. Pacjent otrzymuje wynik badania zarówno na płycie CD jak i kliszy.
Bezbolesne znieczulenie komputerowe The Wand
Znieczulenie zęba bez strzykawki, bólu, strachu i drętwienia twarzy niemożliwe? A jednak! Stomatologia Pro-Familia należy do elitarnej grupy około 600 gabinetów w Polsce, w których pacjent może być znieczulony bezboleśnieza pomocą urządzenia The Wand.
System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki podającej środek znieczulający, która z wyglądu przypomina długopis. Dzięki komputerowej kontroli dozowania środka znieczulającego nie odczujecie Państwo bólu, jak ma to miejsce przy tradycyjnym znieczuleniu strzykawką. Po znieczuleniu The Wand nie ma uczucia drętwienia twarzy i po wizycie bez skrępowania można spokojnie wrócić do zaplanowanych zajęć.
Precyzja The Wand, a także zastosowanie tzw. prędkości fizjologicznej minimalizuje ryzyko wystąpienia wstrząsu, będącego efektem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej ilości znieczulenia lub podanie go bezpośrednio do naczynia krwionośnego. Zarówno lekarz, jak i pacjent są chronieni przed zakażeniem dzięki specjalnej formie pakowania jednorazowych końcówek dostarczanych w sterylnych opakowaniach.
Jak wygląda znieczulenie za pomocą The Wand?
Samo podawanie znieczulenie odbywa się manualnie – lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający. Komputer cały czas informuje o kolejnych etapach przenikania leku do tkanek i kontroluje proces aplikacji – tempo podawania i ciśnienie.
Dlaczego znieczulenie The Wand jest bezbolesne?
Przyczyną bólu przy aplikowaniu znieczulenia tradycyjną strzykawką jest rozpieranie tkanek – płyn znieczulający jest wtłaczany pod ciśnieniem, co „rozpycha” tkanki i jest odczuwane jako ból o różnym natężeniu. The Wand działa zupełnie inaczej. Płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, tzn. taką, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn – nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania dziąsła. Komputer cały czas kontroluje, czy tempo aplikacji jest właściwe.
Wolne tempo aplikacji nie oznacza, że podawanie znieczulenia ciągnie się w nieskończoność. Podanie znieczulenia przy pomoc The Wand trwa ok. 3 min. w zależności od miejsca i techniki znieczulania, przy czym natychmiast po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone, można przystąpić do zabiegu. Przy tradycyjnych technikach czas oczekiwania na działanie środka znieczulającego od momentu wykonania zastrzyku wynosi ok. 10 – 15 minut.
Jakie są dodatkowe zalety The Wand?
Przede wszystkim brak odrętwienia twarzy. Pacjent cały czas zachowuje pełną mimikę, może normalnie mówić, twarz zachowuje naturalny wygląd. Dzieje się tak, ponieważ The Wand umożliwia znieczulenie ściśle wybranego obszaru – np. jednego zęba, bez zbędnego znieczulanie dalej położonych tkanek miękkich. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do zwykłych zajęć, a osoby aktywne zawodowo samą wizytę mogą zaplanować nawet w połowie dnia.
Urządzenie The Wand jest polecane do wykonywania znieczuleń zwłaszcza u dzieci, które boją się strzykawek i igieł, oraz osób wrażliwych na ból. Pozwala na eliminację stresu związanego z wizytą u stomatologa.
Mikroskop do leczenia kanałowego
Gabinety stomatologiczne Pro-Familii zostały wyposażone w jeden z najnowocześniejszych obecnie na rynku mikroskopów stomatologicznych – Leicę M320 F12 z technologią LED. To niezbędne w pracy dentystów narzędzie umożliwia im bardzo dokładne, wszechstronne diagnozowanie i precyzyjne przeprowadzenie procesu leczenia schorzeń stomatologicznych. Mikroskop pozwala lekarzowi na właściwe oświetlenie i powiększenie pola zabiegowego od 1,5 do 40 razy.
Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie skutecznego leczenia na mikroskopijnych strukturach zęba o rozmiarach od 0,1 do 2 mm, zupełnie niewidocznych lub słabo widocznych gołym okiem i trudnych do oświetlenia.
Zastosowanie mikroskopu stomatologicznego umożliwia:
- znakomitą widoczność pola zabiegowego,
- zwiększenie precyzji pracy podczas leczenia kanałowego,
- lokalizację oraz opracowanie cienkich i zakrzywionych kanałów korzeniowych,
- odnalezienie ujść dodatkowych kanałów lub ich rozwidleń,
- prawidłowe opracowanie kanałów o nietypowej budowie anatomicznej,
- pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym,
- powtórne leczenie kanałowe,
- leczenie perforacji wewnątrzkanałowej,
- łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze opracowanie całego systemu kanałowego zęba,
- ułatwienie preparowania ubytku próchnicowego,
- ułatwienie dostrzeżenia plamek próchnicowych na zębie w trudno dostępnych miejscach,
- wykrywanie nieszczelności wypełnień,
- zdiagnozowanie pionowego pęknięcia korony i korzenia zęba,
- usuwanie złamanych narzędzi.
Jak przebiega leczenie kanałowe w mikroskopie?
Z punktu widzenia pacjenta, leczenie pod mikroskopem nie odbiega od typowego leczenia kanałowego. Mikroskop umieszczony na specjalnym wysięgniku znajduje się tuż nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza otwieranego zęba. Powiększenia do 40 razy gwarantują uzyskanie maksymalnej precyzji i znacznie zwiększają skuteczność zabiegu. Podczas leczenia pod mikroskopem używa się bardzo cienkich, precyzyjnych narzędzi. Są to specjalne, ultradźwiękowe przyrządy, które dzięki mikrouderzeniom kruszą materiał w kanale. Poza tym, w trakcie leczenia kanałowego zęba płucze się je specjalnymi płynami, które ułatwiają usuwanie materiału nawet z trudno dostępnych kanałów.
Dlaczego ząb wymaga leczenia w mikroskopie?
Standardowe leczenie kanałowe bez mikroskopu nie zawsze kończy się sukcesem. Utrudnieniem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały czy też zakrzywione korzenie. Dodatkowo leczenie może zostać powikłane przez złamanie narzędzia endodontycznego lub przeoczenie dodatkowych kanałów. We wszystkich tych przypadkach mikroskop znacznie zwiększa szanse na prawidłowe przeleczenie, a zęby które były skazane na ekstrakcję, mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.
W Stomatologii PRO-FAMILIA nie pobieramy dodatkowych opłat za leczenie w mikroskopie.
Poznaj nasz zespół
Poznaj nasz zespół