Stomatologia dziecięcakażda wizyta to dobra zabawa

Stomatologia dziecięca w Rzeszowie

Stomatologia dziecięca rządzi się specjalnymi prawami. Dzieci są naszymi specjalnymi pacjentami i traktujemy je w wyjątkowy sposób, zapewniając indywidualne podejście, wzorową opiekę stomatologiczną i leczenie bez stresu związanego z bólem. Nowoczesna technika gwarantuje dobre samopoczucie małego pacjenta bez względu na stopień skomplikowania zabiegu.

Mając świadomość, jak stresująca może być pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym, wyczuleni jesteśmy na potrzeby dziecka. Miła, komfortowa atmosfera, przyjaźnie nastawieni i odpowiednio przeszkoleni dentyści dla dzieci, kącik zabaw, profesjonalnie urządzone wnętrze oraz możliwość oglądania ulubionych bajek z pewnością oswoją Państwa malucha z naszym gabinetem dentystycznym.

 

Dlaczego dzieci lubią do nas przychodzić?

W trakcie wizyty adaptacyjnej połączonej z przeglądem zębów dziecko poznaje otoczenie i pracowników. Oswajanie z aparaturą i fotelem ma również formę zabawy, aby przyszłe zabiegi nie budziły obaw w małym pacjencie. Podczas tej wizyty dentysta dziecięcy zwraca uwagę na prawidłowy dobór past, szczoteczek i sposób czyszczenia zębów. W razie potrzeby dla wzmocnienia i ochrony zębów przed próchnicą przeprowadzamy zabieg fluoryzacji, czyli lakierowania zębów preparatami z fluorem, które wzmacniają szkliwo zęba. Kolejnym zabiegiem jest lakowanie, czyli wypełnienie specjalnym preparatem szczelin w zębach, co uniemożliwia dostawanie się tam resztek pokarmu i rozwój bakterii, a tym samym redukuje powstanie próchnicy.

Gdy jednak na zabieg lakowania jest już za późno, konieczne staje się leczenie zachowawcze. Poza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach, możemy u dzieci zastosować wypełnienia kolorowe. Ich szeroka gama zaspokoi nawet najbardziej wymagającego małego pacjenta.

Zabiegi stomatologii dziecięcej wykonywane są w bezbolesnym i bezpiecznym znieczuleniu komputerowym THE WAND, które redukuje u dziecka stres. U najmniejszych pacjentów (o wadze do 20 kilogramów) stosujemy syrop Dormicum, który wykazuje działanie uspakajające, przeciwlękowe, nasenne i obniżające napięcie mięśni. Charakteryzuje się on szybkim początkiem działania – ok. 10-15 minut po podaniu. Syrop powoduje też niepamięć wsteczną. Dziecko nie pamięta samego zabiegu, a jedynie moment samego podania syropu.

Każda wizyta to przyjemność

Każda wizyta kończy się dla malucha niespodzianką w postaci nagrody.

Już dziś zapewnij dziecku opiekę stomatologiczną w stomatologii dziecięcej PRO-FAMILIA, aby mogło w przyszłości cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem. A my dołożymy wszelkich starań, aby mały pacjent potraktował wizytę u nas jak dobrą zabawę i wychodził od nas nie tylko ze zdrowymi zębami, ale również z dobrymi wspomnieniami, pozytywnie nastawiony do kolejnych wizyt.

Sala zabaw

To przepiękne miejsce stworzone z myślą przede wszystkim o dzieciach. Projektując naszą salę zabaw, zwróciliśmy uwagę na najdrobniejsze szczegóły tak, aby mali pacjenci czuli się u nas jak w bajce. Klimat sali jest utrzymany w scenerii lasu. Już idąc korytarzem, można spostrzec ogromne drzewo. Pod sufitem wiją się konary z liśćmi, a z nich radośnie zerkają motyle. Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy bezpieczną salę zabaw, w której mali pacjenci oczekujący na wizytę wraz z rodzicami mogą zorganizować swój czas, bawiąc się lub oglądając wybraną przez siebie bajkę. Na specjalne życzenie małych pacjentów malujemy buzie.

2 img_0108 img_0111 img_0113 img_0145 img_0148 img_0153