Piękne i zdrowe zębywizytówką każdego człowieka sukcesu

Ortodoncja u dzieci i dorosłych

Pora odrzucić przekonanie, że na pewne zmiany w życiu jest już za późno! Ortodoncja nie zna takich ograniczeń! Od dawna nieaktualne jest przekonanie, że wady zgryzu można wyleczyć tylko u dzieci i młodzieży. Dzisiaj jest to możliwe u pacjentów w każdym wieku.

Dzięki leczeniu ortodontycznemu Twoje zęby będą nie tylko lepiej wyglądać, ale również będą zdrowsze. Przede wszystkim skończą się Twoje problemy z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc oraz kłopoty z dotarciem szczoteczką w zakamarki między zębami. Dzięki prawidłowemu zgryzowi zmniejszy się ilość kamienia i osadu nazębnego oraz mniejsze będzie ryzyko próchnicy i paradontozy w przyszłości.

Na tym nie koniec korzyści!
Decydując się na korektę nieprawidłowego ustawienia zębów, zagwarantujesz sobie lepsze żucie pokarmów i tym samym zdecydowanie lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego.

 

Dlaczego Stomatologia PRO-FAMILIA?

Zapewniamy kompleksowe i bezpieczne leczenie ortodontyczne dzięki wybitnemu zespołowi lekarzy, wyposażeniu w najnowocześniejszy sprzęt renomowanych firm oraz stosowaniu w procesie leczenia tylko najlepszych sprawdzonych materiałów światowej klasy.

Podczas jednej wizyty zostaną Ci zrobione niezbędne badania konieczne do podjęcia dalszego leczenia. Doświadczeni lekarze zdiagnozują nieprawidłowości i opracują plan leczenia. Na miejscu wykonamy cyfrowe badania radiologiczne pantomograficzne i cefalometryczne niezbędne w leczeniu ortodontycznym. Dzięki nowoczesnej technologii w szybki, a przede wszystkim bardzo bezpieczny dla zdrowia sposób, zrobione zostaną najwyższej jakości zdjęcia pozwalające na ocenę stanu uzębienia i układu kości szczęk oraz sąsiadujących struktur. Ponadto, dysponujemy zespołem lekarzy innych specjalności, którzy w razie potrzeby udzielą dodatkowej pomocy lub konsultacji (chirurgicznej, estetycznej, zachowawczej). Lecząc się w Stomatologii PRO-FAMILIA zaoszczędzisz czas i otrzymasz kompleksową usługę najwyższej jakości – a wszystko to w jednym miejscu.

Jak wygląda leczenie?

Jednym z najważniejszych etapów leczenia ortodontycznego jest postawienie prawidłowej diagnozy. W tym celu podczas pierwszej wizyty zbierzemy od Ciebie wywiad oraz przeprowadzimy dokładne badania wewnątrz- oraz zewnątrzustne. Następnie wykonamy Ci zdjęcia radiologiczne (pantomograficzne i cefalometryczne). Pobierzemy też wyciski w celu wykonania modeli diagnostycznych.

Podczas drugiej wizyty zaproponujemy Ci plan leczenia oraz jego koszt. Poinformujemy również o konieczności ewentualnego podjęcia wcześniejszego leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, periodontologii czy chirurgii stomatologicznej.

W trakcie trzeciej wizyty założymy odpowiedni aparat stały (metalowy lub estetyczny). Założenie aparatu jest całkowicie bezbolesne i trwa około godzinę. Polega na przyklejeniu do zębów zamków i pierścieni, założeniu łuku oraz przymocowanie go ligaturami, tzw. gumkami. Kolor zależy od pacjenta – do wyboru jest dość szeroka gama barw. Następnie ortodonta informuje pacjenta o wszelkich zaleceniach związanych z odpowiednim obchodzeniem się z aparatem. U niektórych pacjentów tuż po założeniu aparatu pojawia się uczucie dyskomfortu, a nawet lekki ból, który w ciągu kilku dni powinien ustąpić.

Kolejne wizyty to wizyty kontrolne zaplanowane co 5-7 tygodni mające na celu kontrolę przebiegu leczenia oraz odpowiednią aktywację aparatu (regulację siły, z jaką aparat działa na zęby).
Po zakończeniu leczenia zastosujemy odpowiednią retencję celem utrzymania efektu leczenia. Może być ona stała (aparat retencyjny klejony od strony językowej zębów – całkowicie niewidoczny) lub wyjmowana (wyjmowana płytka wykonana z przeźroczystego akrylu).

 

Jaki aparat ortodontyczny wybrać?

Aparaty ortodontyczne dzielimy na: wyjmowane oraz stałe. Rodzaj zastosowanego aparatu zależy od takich czynników jak: wiek pacjenta, stan uzębienia, higiena, typ wady i stopień jej nasilenia.
Oferujemy wszystkie obecnie dostępne rodzaje aparatów, również estetyczne (klasyczny aparat stały z przeźroczystymi zamkami).
Aparaty wyjmowane (zdejmowane)
Aparaty wyjmowane stosowane są najczęściej u dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 12 lat. Jest to okres, w którym następuje wymiana zębów mlecznych na stałe.
Aparaty ruchome wyjmowane idealnie nadają się do nieznacznego korygowania ustawienia zębów. Pomagają również w zwalczaniu nieprawidłowych nawyków (takich jak np. ssanie palca) oraz dysfunkcji (np. wady wymowy czy oddychania przez usta).

Aparat składa się z kolorowej płytki akrylowej oraz elementów wykonanych z drutu, które utrzymują go na zębach i są dokładnie dopasowane do kształtu jamy ustnej. Ponadto aparat zawiera śruby i sprężyny, które są źródłem siły działającej na zęby. Długość i efekty leczenia zależne są od: wieku Pacjenta, rodzaju wady zgryzu, regularności stosowania się do zaleceń lekarza przez Pacjenta.
Aparaty stałe
Aparaty stałe stosowane są najczęściej u młodzieży i dorosłych. Mają znacznie większe możliwości niż aparaty wyjmowane przez co stosowane są do korygowania znacznych wad zgryzu. Aparat stały składa się z przytwierdzonych do zębów zamków i pierścieni, na których mocuje się sprężyste druty. Elementy te wywierają na zęby stałą siłę, dzięki której możliwe są zmiany położenia zębów. Podczas leczenia za pomocą aparatu stałego szczególny nacisk położyć trzeba na odpowiednią higienę jamy ustnej. Zależnie od wymagań leczniczych i estetycznych stosuje się różne rodzaje aparatów ortodontycznych:
metalowe – precyzyjne, stosunkowo niedrogie, można je urozmaicać przez użycie kolorowych ligatur utrzymujących łuk lub zastosowanie zamków typu mini,

estetyczne – ceramiczne, mniej rzucające się w oczy – kompozytowe (w kolorze zęba) lub zupełnie przeźroczyste – kryształowe (monokryształ szafiru)

Piękny, zdrowy uśmiech

Dzięki skutecznemu leczeniu ortodontycznemu uzyskasz piękny zdrowy uśmiech. Łatwiej będzie wtedy zadbać o higienę jamy ustnej i oczyszczać zęby, co znacząco zmniejszy ich podatność na próchnicę, odkładanie się kamienia nazębnego i osadu. Pozostałe korzyści to: opóźnienie starzenia się twarzy, poprawa wymowy, likwidacja dolegliwości bólowych, a przede wszystkim ogromna swoboda, pewność siebie i zdrowy piękny uśmiech!

 

Zapraszamy na bezpłatny przegląd stomatologiczny!

17 773 57 57

 

 

 

Zapraszamy na bezpłatny przegląd stomatologiczny!

17 773 57 57