Piękny, biały uśmiech    z nami to możliwe

Wybielanie zębów w Rzeszowie

Piękny, biały uśmiech to marzenie wielu osób

Niestety, różne czynniki takie jak: upływ czasu, nawyki żywieniowe, przyjmowanie leków, używki i palenie papierosów powodują ciemnienie zębów. Przebarwienia wyglądają nieestetycznie i wpływają na utratę swobody podczas uśmiechania się i prowadzenia rozmowy.

W Stomatologii PRO-FAMILIA dostępne są w pełni bezpieczne metody wybielania zębów, pozwalające na poprawę ich kolorytu nawet o kilka tonów. Wykwalifikowany i doświadczony dentysta wybieli Twoje zęby bez naruszenia ich struktury, szybko i bezboleśnie. Sprawi, że Twój lśniący uśmiech doda Ci pewności siebie i będzie przyciągał spojrzenia podczas spotkań towarzyskich.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Wybielanie zębów przy pomocy urządzenia Beyond to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych technik wybielających. Polega na jednowizytowej 3-krotnej aplikacji preparatu wybielającego o wysokim stężeniu i dodatkowej aktywacji żelu dużą dawką energii z lampy. Wizyta trwająca około 1,5 godziny, daje spektakularny efekt: zęby stają się bielsze o nawet 14 odcieni w skali VITA.
Jak wygląda zabieg wybielania zębów?

Podczas zabiegu wybielania zębów stomatolog nakłada na dziąsła specjalny ochronny żel i utrwala go lampą UV. Następnie na zęby nakładany jest preparat wybielający składający się z nadtlenku wodoru oraz dwutlenku krzemu, naświetlany zimnym, niebieskim światłem o częstotliwości pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Naświetlanie trwa około 30 minut. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, bez ryzyka podrażnienia wrażliwych nerwów. Efekt to piękny i biały uśmiech już po pierwszym zabiegu bez skutków ubocznych.

Po zabiegu w przeciągu 48 godzin zaleca się odstawić papierosy, kawę, herbatę, napoje typu cola, czerwone wino oraz inne substancje, które mają zdolności „koloryzujące”. Wybielanie zębów lampą Beyond usuwa przebarwienia z zębów, natomiast nie zmienia koloru wypełnień, uzupełnień protetycznych oraz koron. Dlatego też zaleca się wybielanie zębów tą metodą przed wykonaniem ostatecznych wypełnień kompozytowych, koron czy licówek, by móc dopasować ich barwę do tej osiągniętej po zabiegu wybielania.
Jakie zalety ma wybielanie zębów metodą Beyond?

• jest to najbezpieczniejsza forma wybielania zębów – wyeliminowane zostaje całkowicie szkodliwe światło podczerwone i nadfioletowe, a dodatkowo tkanki miękkie (dziąsła i osłonięte szyjki zębów) chronione są przed podrażnieniem specjalnym żelem ,

• urządzenie Beyond wybiela zęby o nawet 14 odcieni w skali VITA (w zależności od podatności tkanek zębów),

• zabieg daje o 30 procent lepsze rezultaty niż wybielanie nocne nakładkowe,

• spektakularny efekt osiągany jest w minimalnym czasie – zęby zostają wybielone w 1,5 godziny!
Jakie wady ma wybielanie zębów metodą Beyond?

• nadwrażliwość zębów w trakcie wybielania (jeżeli Pacjent nie wyrazi zgody na znieczulenie) oraz do około 48 godzin po zabiegu,

• zalecana tzw. biała dieta przez około 48 godzin po zabiegu – zęby bezpośrednio po wybieleniu są bardzo wrażliwe na barwniki w pokarmie, płynach oraz dymie papierosowym (należy unikać picia kawy, herbaty, czerwonego wina oraz palenia tytoniu).

Wybielanie nocne nakładkowe

Nocne wybielanie zębów nakładkowe to metoda w pełni bezpieczna o skuteczności sięgającej około 90 procent. Pozwala wybielić zęby o kilka odcieni w ciągu kilku dni.

Usuwa przebarwienia z zębów, natomiast nie zmienia koloru wypełnień, uzupełnień protetycznych oraz koron. Dlatego też zaleca się wybielanie zębów tą metodą przed wykonaniem ostatecznych wypełnień kompozytowych, koron czy licówek, by móc dopasować ich barwę do tej osiągniętej po zabiegu wybielania.

Efekt zabiegu jest bardzo trwały. Można się nim cieszyć nawet kilka lat, przy założeniu jednak, że pacjent ograniczy spożycie kawy, herbaty, ciemnych soków owocowych i palenie papierosów. Zabieg może zostać powtórzony w celu ponownego osiągnięcia doskonałej bieli zębów.
Jak wygląda zabieg?

Kuracja wybielania zębów rozpoczyna się od pobrania wycisku zębów pacjenta w celu stworzenia specjalnej plastikowej nakładki, wykonanej z miękkiego materiału. Tak przygotowaną szynę, która na następnej wizycie jest precyzyjnie dopasowywana, zakłada się na noc po wypełnieniu specjalnym żelem. Żel należy nakładać na wewnętrzną powierzchnię przednich ścianek nakładki, by wybielaniu poddać przednią część zębów – widoczną dla innych osób. Nakładka powinna pozostać na zębach przez całą noc (8 godzin). Podczas zabiegu pacjent może odczuwać nadwrażliwość na zimno, którą może złagodzić specjalny preparat.
Zaletami tej metody wybielania są:

znikomy stopień dolegliwości związany z nadwrażliwością pozabiegową (lub jej całkowity brak),

możliwość samodzielnej regulacji przez Pacjenta stopnia wybielenia zębów.
Wady tej metody wybielania to:

• długotrwałość metody – minimum 7 dni,

• słabszy efekt rozjaśnienie zębów w porównaniu z metodą natychmiastową Beyond,

• teoretyczna możliwość poparzenia dziąseł żelem przy nieuważnym posługiwaniu się nim,

• krócej utrzymujący się efekt wybielenia (do ok. 2 lat) w stosunku do metody natychmiastowej.

 

Wybielanie zęba martwego

Wybielanie leczonych kanałowo zębów martwych polega na zastosowaniu środka wybielającego działającego wewnątrz zęba. W tym celu stosuje się specjalną wkładkę z preparatem wybielającym, wymienianą co kilka dni. Takie działanie jest konieczne, ponieważ przebarwienia koron zębów martwych powstają w specyficzny sposób – w wyniku przenikania do zębiny martwej miazgi zęba, materiału wypełniającego kanał oraz barwników krwi.

Cały proces wybielania koron zębów martwych wymaga, w zależności od stopnia ich przebarwienia, od dwóch do pięciu wizyt. Na ostatniej wizycie zakłada się wypełnienie kompozytowe.