Dziś wraz z rozwojem najnowszych technologii, leczenie kanałowe odbywa się bezboleśnie, precyzyjnie i szybko. Wykorzystując nowoczesny sprzęt,  mamy możliwość dokładnie zobaczyć chore miejsce i zastosować skuteczne leczenie.

Dlaczego my?

  • Uwielbiamy spełniać Wasze marzenia. Piękny uśmiech to nasza specjalność!
  • Działamy już ponad 10 lat! W tym czasie zaufało nam dziesiątki tysięcy pacjentów.
  • Stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody leczenia
  • Twój komfort jest dla nas równie ważny jak Twój piękny uśmiechem – dlatego leczymy bez bólu
  • Dbamy o dobrą atmosferę i partnerstwo – poczujesz to od pierwszego momentu!

Najczęstszą przyczyną stanu zapalnego jest próchnica. Przez ubytek próchniczy do miazgi zęba dostają się bakterie, które wywołują stan zapalny. Przyczyn choroby może być jednak więcej,  m.in. uraz zęba, a także choroby przyzębia.  Problemu nie można bagatelizować. Nieleczona infekcja miazgi może wywołać nie tylko ból ale i prowadzić do poważnych powikłań, np. ropnia, a w najgorszym wypadku do utraty zęba. Zapalenie miazgi objawia się najczęściej silnym bólem zęba, który uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. Konieczna jest wtedy wizyta u stomatologa, który zdiagnozuję problem i zaproponuje skuteczne leczenie.

W ostatnich latach endodoncja rozwijała się bardzo dynamicznie, co wpłynęło na lepszą jakość leczenia. Dziś możemy  uratować zęby, które jeszcze nie tak dawno były skazane na usunięcie. Nowoczesne leczenie endodontyczne, zastosowane w odpowiednim momencie pozwala pacjentowi uniknąć kosztownych implantów. Kluczem do sukcesu leczenia endodontycznego jest dokładne opracowanie chemo-mechaniczne kanału.  Stomatolog mechanicznie nadaje odpowiedni kształt, oraz stwarza przestrzeń dla płynów płuczących, które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie leczenia. Rozpuszczają nie tylko martwe i żywe tkanki, ale także zwalczają bakterie. Dostęp do diagnostyki na wysokim poziomie ma także duże znaczenie. Wykorzystując tomograf komputerowy, możemy w obrazie 3 d zobaczyć dokładny przebieg kanałów, które były do tej pory niewidoczne na płaskim zdjęciu.

Ultradźwięki wykorzystywane są do aktywacji płynów, którymi stomatolog płucze kanały w trakcie leczenia, co zwiększa skuteczność oczyszczania np. poprzez  wnikanie płynu w wąskie odgałęzienia kanału, które były do tej pory niedostępne dla innych narzędzi. Ultradźwięki są  niezbędne również podczas usuwania z kanału złamanych narzędzi lub wkładów koronowo-korzeniowych, a także  udrażniania kanałów zarośniętych.

Mikroskop jak i ultradźwięki dają przede wszystkim szansę na  przeprowadzenie skutecznego leczenia powtórnego. Nierzadko podczas wcześniejszego leczenia, cienkie kanały bywały przeoczone i nie zostały dokładnie opracowane. Efekt? Niedoleczony  ząb nadal boli, a jeśli nawet występuje poprawa, to jest krótkotrwała.                                                                                         

Używając mikroskopu i ultradźwięków jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić ściany kanału z materiału który wcześniej go wypełniał . W wielu przypadkach udaje się ponownie przeprowadzić zabieg  i uratować ząb. Dzięki użyciu mikroskopu mamy szansę zobaczyć kanały, które wcześniej były niewidoczne gołym okiem w dużym powiększeniu. Dodatkowo korzystamy z endometru, specjalnego urządzenia, które pozwala precyzyjnie określić długość kanału korzeniowego, co jest niezbędne do przeprowadzenia skutecznego leczenia. Oczyszczone dokładnie kanały korzeniowe zostają wypełnione odpowiednim materiałem – ciekłą gutaperką, substancją pochodzenia naturalnego, która najdokładniej wypełnia opracowaną przestrzeń w kanałach.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne sprawia, że ząb może nam służyć jeszcze przez wiele lat pomimo że jest „martwy”. Jednak musimy pamiętać, że historia nie kończy się na zakończonym leczeniu w  gabinecie stomatologicznym  . Niezwykle ważna jest codzienna profilaktyka, i regularne wizyty kontrolne.

Badanie Stomatologiczne 65 zł
Wypełnienie zęba od 250 zł
Rekonstrukcja zęba (bonding) od 600 zł
Leczenie kanałowe zęba pierwotne od 760 zł
Leczenie kanałowe zęba powtórne (reendo) od 990 zł

Rejestracja

  

+48 17 773 57 57

pon. - pt.: 07:00 - 21:00
sob.: 07:30 - 15:30

Dlaczego my?

Uwielbiamy spełniać Wasze marzenia. Piękny uśmiech to nasza specjalność!
Działamy już ponad 10 lat! W tym czasie zaufało nam dziesiątki tysięcy pacjentów.
Stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody leczenia
Twój komfort jest dla nas równie ważny jak Twój piękny uśmiechem – dlatego leczymy bez bólu
Dbamy o dobrą atmosferę i partnerstwo – poczujesz to od pierwszego momentu!