Czy leczenie jest bolesne dla dziecka?

Podstawowym zabiegiem jest lakowanie, czyli wypełnienie specjalnym preparatem szczelin w zębach, co uniemożliwia dostawanie się tam resztek pokarmu i rozwój bakterii, a tym samym redukuje powstanie próchnicy. Gdy jednak na zabieg lakowania jest już za późno, konieczne staje się leczenie zachowawcze. Poza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach, możemy u dzieci zastosować wypełnienia kolorowe, które z pewnością wywołają uśmiech u dziecka.

Zabiegi stomatologii dziecięcej wykonywane są w bezbolesnym i bezpiecznym znieczuleniu komputerowym THE WAND, które redukuje u dziecka stres. U najmniejszych pacjentów (o wadze do 20 kilogramów) stosujemy syrop Dormicum, który wykazuje działanie uspakajające, przeciwlękowe, nasenne i obniżające napięcie mięśni. Charakteryzuje się on szybkim początkiem działania – ok. 10-15 minut po podaniu. Syrop powoduje też niepamięć wsteczną. Dziecko nie pamięta samego zabiegu, a jedynie moment samego podania syropu.

U dzieci przedszkolnych i szkolnych możemy stosować sedację wziewną, czyli tzw. gaz rozweselający. Sedacja wziewna wykonywana jest z udziałem podtlenku azotu i tlenu. Podawana jest przez specjalną maseczkę dostosowaną do wieku i twarzy pacjenta, którą zakłada się na nos.  Dodatkowym atutem gazu rozweselającego jest działanie znieczulające.

Rejestracja

  

+48 17 773 57 57

pon. - pt.: 07:00 - 21:00
sob.: 07:30 - 15:30

Dlaczego my?

Uwielbiamy spełniać Wasze marzenia. Piękny uśmiech to nasza specjalność!
Działamy już ponad 10 lat! W tym czasie zaufało nam dziesiątki tysięcy pacjentów.
Stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody leczenia
Twój komfort jest dla nas równie ważny jak Twój piękny uśmiechem – dlatego leczymy bez bólu
Dbamy o dobrą atmosferę i partnerstwo – poczujesz to od pierwszego momentu!