Nowoczesna stomatologia estetyczna oferuje  bogaty wachlarz zupełnie nowych możliwości przywrócenia zębom idealnego wyglądu.  Stosując najbardziej sprawdzone i nowoczesne metody leczenia możemy zmienić ich kolor, kształt, a nawet  wielkość i ustawienie. Co więcej - nierzadko już nawet niewielka korekta  połączona z zabiegiem wybielania pozwala uzyskać nowy, atrakcyjny wygląd.

Dlaczego my?

  • Uwielbiamy spełniać Wasze marzenia. Piękny uśmiech to nasza specjalność!
  • Działamy już ponad 10 lat! W tym czasie zaufało nam dziesiątki tysięcy pacjentów.
  • Stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody leczenia
  • Twój komfort jest dla nas równie ważny jak Twój piękny uśmiechem – dlatego leczymy bez bólu
  • Dbamy o dobrą atmosferę i partnerstwo – poczujesz to od pierwszego momentu!

Bardzo ważnym i nieodzownym elementem dobrze wykonanego leczenia protetycznego jest jego projekt. Dzięki fotografii stomatologicznej lekarz analizuje kształt twarzy i ust, oraz w programie komputerowym projektuje uśmiech dobrany odpowiednio do urody pacjenta. Pacjent sam może zasugerować lekarzowi, jak chce aby wyglądał jego uśmiech. W laboratorium protetycznym na podstawie projektu, wykonywany jest cyfrowy  wzór  oraz wydruk docelowego uśmiechu.

Lekarz może pacjentowi z wizualizować ostateczny efekt leczenia, w ustach, bez korygowania zębów. Dzięki takim symulacjom pacjent jeszcze przed podjęciem leczenia może „przymierzyć” swój nowy uśmiech, przetestować jak się w nim czuje, zapytać o opinię swoich bliskich. Na podstawie projektu, wykonywany jest dokładny plan i kosztorys leczenia. Plan taki uwzględnia nie tylko estetykę uśmiechu, ale również funkcjonalność, harmonię i piękno.  Precyzyjne przygotowanie oraz odpowiednie dopasowanie procesu leczenia to fundament oraz gwarancja sukcesu, czyli uzyskanie pięknego i naturalnego uśmiechu na wiele lat.

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań stomatologii estetycznej są porcelanowe licówki, nakładane na przednią powierzchnię zęba. Zabieg dedykowany jest  szczególnie osobom, które borykają się z problemem popękanego szkliwa lub niewielkich uszkodzeń zębów, np. ukruszonych czy startych brzegów.  Zastosowanie licówek w postaci cienkich porcelanowych łusek , których grubość waha się w granicach 0,2 – 0,5 mm,  pozwala stomatologowi uzyskać doskonały efekt, pomimo niewielkiej ingerencji w twarde tkanki zębowe.  Nadając  zębom piękny kształt, zmieniając ich barwę, a także eliminując szereg innych problemów z uzębieniem, jak np. przerwy między zębami. Licówki wykonane są z bardzo trwałego, półprzeźroczystego  materiału - porcelany, która wyglądem zbliżona jest do naturalnej barwy zębów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że  licówki są odporne na ubytki o charakterze próchnicowym, a także silne przebarwienia, co wpływa na wysoką skuteczność zabiegu.

Z kolei idealnym rozwiązaniem estetycznym dla osób z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami jest korygowanie i konturowania kształtu zęba.  Jest to jeden z niewielu zabiegów, który może zostać wykonany podczas jednorazowej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Procedura jest bezpieczna, bezbolesna, a jej przeprowadzenie nie osłabia zębów. Konturing polega na zmianie długości lub kształtu zęba poprzez precyzyjne szlifowanie. W tym celu lekarz wykorzystuje specjalne diamentowe wiertła, krążki ścierające i wiertła, nadając zębom podczas zabiegu perfekcyjny kształt.  Przy okazji usuwając z  powierzchni zęba wszelkie niedoskonałości.  Konturingowi często towarzyszy zabieg zwany Bondingiem.  Polega on na ukryciu wszelkich naturalnych i nabytych wad na powierzchni szkliwa poprzez nałożenie cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zęba. Dzięki temu, lekarz może poprawić kształt zęba, przykryć diastemę – przerwę między zębami, ujednolicić powierzchnię wielokrotnie plombowanego zęba oraz wybielić zęby.

Jeśli nastąpi bardzo duże zniszczenie zęba i nie mamy możliwości odbudowy jego zrębu materiałem kompozytowym, najlepszym rozwiązaniem jest założenie korony, która odbudowuje oraz wzmacnia zniszczonego zęba. W nowoczesnej stomatologii najczęściej stosuje się uzupełnienie pełnoceramiczne, pozbawione metali. Poza najlepszym efektem estetyczny, minimalizują ryzyko alergii oraz eliminują problem elektrogalwanozy, czyli przenikania jonów metali do organizmu pod wpływem śliny. Korony i mosty pełnoceramiczne zbudowane są z naturalnych materiałów, które odzwierciedlają wygląd prawdziwych zębów. Brak metalowej podbudowy sprawia, że światło na koronach zachowuje się w sposób typowy dla naturalnych zębów.  Korony pełnoceramiczne dają również możliwość odtworzenia cech przezierności szkliwa oraz naturalnych refleksów świetlnych. Dzięki temu finalny efekt jest nie do odróżnienia od naturalnej korony własnego zęba. Dodatkową zaletą uzupełnienia jest fakt, że ceramika wpływa pozytywnie na dziąsła, wykazując bardzo wysoką biozgodność.

Niezależnie od tego, jak bardzo zniszczone są Twoje zęby, efekty z poprawy ich wyglądu będą dla Ciebie dużym, pozytywnym zaskoczeniem. W przypadku większych nierówności oraz ubytków w strukturze zębów proponujemy, jako alternatywę dla często mniej trwałej plomby, wkłady lub nakłady koronowe (inlaye, onlaye i overlaye). Gwarantują one wysoką szczelność, trwałość i estetykę wypełnienia, a do tego nie wymagają szlifowania.

Współczesna protetyka zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, przywróceniem uszkodzonych lub utraconych funkcji żucia. Daje możliwość estetycznej korekty i przebudowy własnych zębów, które są przebarwione lub nieprawidłowo ustawione. Dąży do poprawy wyglądu twarzy pacjenta, co ma niebagatelny wpływ na jego samopoczucie. W PRO-FAMILIA pracują lekarze specjaliści, którzy mają bardzo duże doświadczenie w dziedzinie protetyki. Każdy pacjent potrzebujący leczenia protetycznego traktowany jest indywidualnie – opiekujący się nim lekarz stomatolog wnikliwie planuje potrzebne zabiegi, wyjaśnia i uzasadnia wybrane opcje leczenia. W trakcie wykonywania pracy protetycznej priorytetem są potrzeby i oczekiwania pacjenta, dlatego prowadzona jest ścisła współpraca z technikiem wykonującym dane zlecenie. Problem, z którym zgłasza się do nas pacjent nigdy nie jest dla nas błahy ani śmieszny – jest ważny i godny naszego czasu.

Oferujemy szeroki zakres usług protetycznych o najwyższej jakości. Takich jak: uzupełnienia ruchome (protezy), uzupełnienie stałe (korony, mosty, licówki, uzupełnienia protetyczne na implantach). Tym co nas wyróżnia jest indywidualne podejście do każdego Pacjenta, materiały o najwyższej jakości, nowoczesne techniki leczenia i diagnozowania, a także wykwalifikowany personel.

To profesjonalny zabieg usunięcia kamienia nazębnego koron, korzeni zębów oraz uzupełnień protetycznych. Pozwala na utrzymanie prawidłowego stanu higieny jamy ustnej poprzez likwidację tworzących się u każdego człowieka złogów będących główną przyczyną powstawania próchnicy i parodontozy. Efektem zabiegu jest znaczne wzmocnienie zębów oraz dziąseł, od których zależy piękny i zdrowy uśmiech. Skaling ultradźwiękowy jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. W przypadku osób z odsłoniętymi szyjkami zębowymi lub wrażliwymi zębami można zastosować znieczulenie. Po zabiegu każdy pacjent ma zabezpieczone zęby fluorem, który będzie chronił zęby przed rozwojem próchnicy, a także zmniejszy nadwrażliwość. Aby cieszyć się zdrowymi zębami i dziąsłami, konieczne jest usuwanie kamienia przynajmniej raz na pół roku.

Polega na oczyszczeniu powierzchni zębów z nalotów, przebarwień i miękkich złogów takich jak płytka nazębna. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa nie więcej niż kilkanaście minut. Do polerowania stosuje się odpowiednie pasty polerujące i gumki, które zbierają wszystkie osady i przebarwienia, pozostawiając czyste i dokładnie wygładzone powierzchnie zębów. Dzięki temu utrudnione jest powstawanie nowych przebarwień, złogów płytki nazębnej i innych osadów. Na gładkiej, wypolerowanej powierzchni zanieczyszczenia nie będą się tak łatwo trzymać jak na chropowatej. Dodatkowo dużo łatwiej będzie czyścić zęby za pomocą szczoteczki i odpowiednich płynów do płukania jamy ustnej.

Pozwala na usunięcie osadów z kawy, herbaty, płukanek leczniczych i papierosów za pomocą piaskarek stomatologicznych. Pomaga w utrzymaniu prawidłowej higieny w trakcie całego okresu leczenia. Zabieg ten ułatwia dobór koloru uzębienia protetycznego i wypełnienia.

Nawyki żywieniowe, upływ czasu, palenie papierosów, przyjmowanie leków – to tylko niektóre czynniki, które negatywnie wpływają na biel naszych zębów. Korzystając z profesjonalnych zabiegów wybielających, piękny uśmiech możemy odzyskać nawet podczas jednej wizyty. Bezpiecznie, szybko i bezboleśnie.

Zabieg wybielania możemy przeprowadzić u każdego dorosłego pacjenta. Pod jednym warunkiem – jeżeli w jamie ustnej nie ma żadnych zmian chorobowych. Dlatego zanim przystąpimy do wybielania, konieczna jest konsultacja stomatologa, który oceni stan zdrowia zębów i dziąseł.

Przed zabiegiem wybielania higienistka wykona profesjonalne oczyszczenie zębów. Nierzadko już samo usunięcie kamienia i osadu wpływa pozytywnie na estetykę uśmiechu. Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów usuwania kamienia i osadu jest skaling, uzupełniany tzw. piaskowaniem. To bardzo dokładny zabieg, podczas którego każdy ząb czyszczony jest osobno i z każdej strony. Skutecznie usuwa kamień nawet z najgłębszych kieszonek wokół zęba. Z kolei zastosowanie piaskarki umożliwia usunięcie nawet najbardziej uporczywych osadów z powierzchni, które pozostają niedostępne dla innych narzędzi czyszczących. Zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów zakończony jest polerowaniem, które wykonuje się za pomocą pasty polerującej i specjalnej gumki, która zbiera wszystkie osady i przebarwienia, pozostawiając czyste i dokładnie wygładzone powierzchnie zębów. Tak przygotowane zęby są gotowe na wybielanie.

Warto wiedzieć, że wybielanie nie niszczy szkliwa i nie powoduje zwiększonej podatności na próchnicę. To całkowicie bezpieczny zabieg. W gabinecie możemy skorzystać m.in. z jednowizytowej metody, która polega na naświetlaniu naszych zębów specjalną lampą, na które wcześniej nakładamy specjalny żel. Efekt jest natychmiastowy. Wymarzony kolor uzyskujemy poprzez denaturację białka znajdującego się w strukturze szkliwa, preparatami utleniającymi, którymi są najczęściej nadtlenek mocznika lub karbamidu.

Konsultacja protetyczna 200 zł
Korona od 1850 zł
Licówka od 1850 zł
Proteza od 1800 zł

Rejestracja

  

+48 17 773 57 57

pon. - pt.: 07:00 - 21:00
sob.: 07:30 - 15:30

Dlaczego my?

Uwielbiamy spełniać Wasze marzenia. Piękny uśmiech to nasza specjalność!
Działamy już ponad 10 lat! W tym czasie zaufało nam dziesiątki tysięcy pacjentów.
Stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody leczenia
Twój komfort jest dla nas równie ważny jak Twój piękny uśmiechem – dlatego leczymy bez bólu
Dbamy o dobrą atmosferę i partnerstwo – poczujesz to od pierwszego momentu!