Dzieci są naszymi specjalnymi pacjentami i traktujemy je w wyjątkowy sposób, zapewniając indywidualne podejście, wzorową opiekę stomatologiczną i leczenie bez stresu związanego z bólem. Dzięki nowoczesnej technice, możemy zagwarantować małemu pacjentowi dobre samopoczucie bez względu na stopień skomplikowania zabiegu.

Mając świadomość, jak stresująca może być pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym, wyczuleni jesteśmy na potrzeby dziecka. Miła, komfortowa atmosfera, przyjaźnie nastawieni i odpowiednio przeszkoleni dentyści dla dzieci, kącik zabaw, profesjonalnie urządzone wnętrze oraz możliwość oglądania ulubionych bajek z pewnością oswoją Państwa malucha z naszym gabinetem dentystycznym.

Dlaczego my?

  • jesteśmy placówką przyjaznom najmłodszym pacjentom
  • leczymy bez bólu – komfort naszych pacjentów jest dla nas najważniejszych
  • stosujemy bezpieczne metody znoszące ból, które dostosowujemy indywidualnie do wieku dziecka

W trakcie wizyty adaptacyjnej połączonej z przeglądem zębów dziecko poznaje otoczenie i pracowników. Oswajanie z aparaturą i fotelem ma również formę zabawy, aby przyszłe zabiegi nie budziły obaw. Podczas tej wizyty dentysta dziecięcy zwraca uwagę na prawidłowy dobór past, szczoteczek i sposób czyszczenia zębów. W razie potrzeby dla wzmocnienia i ochrony zębów przed próchnicą przeprowadzamy zabieg fluoryzacji, czyli lakierowania zębów preparatami z fluorem, które wzmacniają szkliwo zęba.

Podstawowym zabiegiem jest lakowanie, czyli wypełnienie specjalnym preparatem szczelin w zębach, co uniemożliwia dostawanie się tam resztek pokarmu i rozwój bakterii, a tym samym redukuje powstanie próchnicy. Gdy jednak na zabieg lakowania jest już za późno, konieczne staje się leczenie zachowawcze. Poza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach, możemy u dzieci zastosować wypełnienia kolorowe, które z pewnością wywołają uśmiech u dziecka.

Zabiegi stomatologii dziecięcej wykonywane są w bezbolesnym i bezpiecznym znieczuleniu komputerowym THE WAND, które redukuje u dziecka stres. U najmniejszych pacjentów (o wadze do 20 kilogramów) stosujemy syrop Dormicum, który wykazuje działanie uspakajające, przeciwlękowe, nasenne i obniżające napięcie mięśni. Charakteryzuje się on szybkim początkiem działania – ok. 10-15 minut po podaniu. Syrop powoduje też niepamięć wsteczną. Dziecko nie pamięta samego zabiegu, a jedynie moment samego podania syropu.

U dzieci przedszkolnych i szkolnych możemy stosować sedację wziewną, czyli tzw. gaz rozweselający. Sedacja wziewna wykonywana jest z udziałem podtlenku azotu i tlenu. Podawana jest przez specjalną maseczkę dostosowaną do wieku i twarzy pacjenta, którą zakłada się na nos.  Dodatkowym atutem gazu rozweselającego jest działanie znieczulające.

Zęby mleczne leczymy i to jak najszybciej. Próchnica w uzębieniu mlecznym ma bardzo dynamiczny przebieg i bardzo szybko prowadzi do powikłań takich jak, zapalenie miazgi zęba oraz ropnych stanów zapalnych tkanek otaczających, które nierzadko stają się źródłem bólu. Co więcej, stany zapalne wokół korzeni mogą uszkodzić zawiązki zębów stałych. Nie zapominajmy również o tym, że chore, nie leczone mleczaki są stałym siedziskiem bakterii, które rozsiewają się po całym organizmie. Ponadto już od 6  roku życia wyrzynają się zęby stałe, które mogą zarażać się próchnicą od chorych zębów mlecznych.  Na  zdrowe zęby trzeba pracować już od pierwszych dni życia dziecka, Warto być czujnym i zwracać uwagę na każdą zmianę w obrębie jamy ustnej, jaka pojawia się u dziecka. Wszelkie przebarwienia, plamki, a także zmiany pojawiające się na dziąsłach powinny być konsultowane z lekarzem stomatologiem. Dbajmy o profilaktykę, bo zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Zwracajmy szczególną uwagę na higienę jamy ustnej naszych pociech, ale również na to co jedzą i piją.

W przypadku występowania próchnicy początkowej czy próchnicy zaawansowanej, potrzebne jest leczenie, podjęte możliwie jak najszybciej. Na szczęście w dzisiejszych czasach lekarze stomatolodzy mają do dyspozycji nowoczesne metody leczenia, które są skuteczne również w przypadku maluchów, które źle znoszą wizytę w gabinecie. W takich przypadkach lekarz może zastosować uspokajający syrop Dormicum lub wykonać zabieg w znieczuleniu ogólnym. Najważniejsze zadanie dla rodziców poza zachowaniem zasad odpowiedniej higieny i diety to przestrzegać regularnych wizyt kontrolnych, które są bardzo ważne.

Znieczulenie ogólne stosujemy w określonych sytuacjach, gdy dziecko się boi, nie chce współpracować i wszelkie sposoby zawodzą. Bywa też bardzo pomocne w przypadku leczenia dzieci niepełnosprawnych. Jako jedyni na Podkarpaciu zabiegi w znieczuleniu wykonujemy w warunkach szpitalnych, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jesteśmy zespołem przygotowanym na różne sytuacje, które mogą zdarzyć się w czasie zabiegu.

Znieczulenie ogólne znosi uczucie bólu oraz świadomości w trakcie zabiegu, poprzez wprowadzenie pacjenta w czasowy stan snu. Zaletą tego zabiegu jest brak świadomości dziecka oraz fakt, że po zabiegu wszystkie zęby są zdrowe – w czasie maksymalnie 4-godzinnej narkozy. Możemy wtedy wykonać ubytki, leczyć endodontycznie oraz usunąć zęby.

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce zanim dziecko ukończy pierwszy rok życia, gdy pojawią się pierwsze ząbki. Dentysta przekaże jak prawidłowo zadbać o zęby malucha, sprawdzi czy właściwie się wyżynają, poinformuje, jak zaplanować prawidłową dietę zapobiegającą próchnicy. Następne regularne wizyty kontrolne powinny odbywać się co 3-6 miesięcy.

Wizyta adaptacyjna 150 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym od 170 zł
Lakowanie zębów od 80 zł
Syrop uspokajający Dormicum / gaz rozweselający 150 zł
Ekstrakcja zęba mlecznego od 120 zł

Rejestracja

  

+48 17 773 57 57

pon. - pt.: 07:00 - 21:00
sob.: 07:30 - 15:30

Dlaczego my?

Uwielbiamy spełniać Wasze marzenia. Piękny uśmiech to nasza specjalność!
Działamy już ponad 10 lat! W tym czasie zaufało nam dziesiątki tysięcy pacjentów.
Stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody leczenia
Twój komfort jest dla nas równie ważny jak Twój piękny uśmiechem – dlatego leczymy bez bólu
Dbamy o dobrą atmosferę i partnerstwo – poczujesz to od pierwszego momentu!