Znieczulenie ogólne polega na czasowym zahamowaniu czynności ośrodka układu nerwowego, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu ani lęku. Najprościej mówiąc, pacjent podczas takiego znieczulenia, które jednorazowo może trwać nawet sześć godzin, po prostu śpi.
Jako jedyni na Podkarpaciu zabiegi w znieczuleniu wykonujemy w warunkach szpitalnych, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jesteśmy zespołem przygotowanym na różne sytuacje, które mogą zdarzyć się w czasie zabiegu.
Taki zabieg, wbrew powszechnej opinii, jest bardzo bezpieczny zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, o ile przeprowadzany jest w placówce dysponującej pełnym zapleczem anestezjologicznym. Nasz gabinet wyposażony jest w aparaturę najnowszej generacji, sprzęt do intubacji dotchawiczej i do prowadzenia wentylacji zastępczej, źródło tlenu oraz aparaturę do monitorowania podstawowych parametrów życiowych. Nad zdrowiem pacjenta czuwają dwa zespoły: stomatologiczny i anestezjologiczny. Oprócz lekarza z pacjentem cały czas jest doświadczona pielęgniarka anestezjologiczna.
Wszystko zależy od wyników konsultacji stomatologicznej i anestezjologicznej, którą każdy pacjent odbywa przed zabiegiem. Na konsultacji stomatologicznej przeprowadzamy dokładny przegląd jamy ustnej, w oparciu o wcześniej wykonane zdjęcie panoramiczne i wykonujemy dokumentację fotograficzną. Poznajemy się – zależy nam, aby pacjent miał poczucie bezpieczeństwa, żeby nam zaufał. Razem podejmujemy decyzję, wybieramy najlepsze rozwiązanie. Później pacjentów kierujemy na konsultacje do anestezjologa. To od niego zależy czy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, czy nie. Anestezjolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem na temat jego stanu zdrowia, a także zleca wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych – morfologia krwi, układ krzepnięcia, określenie poziomu elektrolitów. W uzasadnionych przypadkach przeprowadza się także m.in. EKG serca.
Narkoza w stomatologii umożliwia przeprowadzenie skomplikowanego planu leczenia, jest bezpieczna dla dzieci i dorosłych, pozwala znieść ból, wyłącza świadomość i odruchy obronne Pod narkozą wykonujemy leczenie zachowawcze, leczenie endodontyczne czy leczenie implantologiczne. Możemy też m.in. usunąć chorego zęba.
Po zakończeniu zabiegu pacjent pozostaje pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania podanych środków. Pacjent przewieziony zostaje do sali pooperacyjnej, gdzie jest pod obserwacją aż do pełnego wybudzenia. Po zakończeniu zabiegu i po wybudzeniu pobyt trwa zwykle od 6 do 8 godzin. Przez 24 godziny nie można prowadzić samochodu. Dlatego warto zgłosić się na zabieg z osobą towarzyszącą.
Znieczulenie carpulą / znieczulenie komputerowe „The Wand” | 70 zł |
Znieczulenie ogólne u osób dorosłych | od 1500 zł |
pon. - pt.: 07:00 - 21:00
sob.: 07:30 - 15:30