Trwałość, funkcjonalność i piękno – to trzy główne cele jakie stawia sobie dziś współczesna implantologia. Wszystko po to, aby pacjent cieszył się nie tylko pięknym uśmiechem, lecz także jego wieloletnią trwałością.

Dlaczego my?

  • stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody leczenia
  • pracujemy z wiodącymi systemami implantologicznymi
  • leczymy bez bólu: zapewniamy m.in. bezpieczne leczenie w znieczuleniu ogólnym
  • stosujemy komputerową nawigację
  • posiadamy najlepszy na świecie tomograf komputerowy
  • o Twój nowy, piękny uśmiech zadba zespół doświadczonych ekspertów

Implant zęba to sztuczny korzeń, który stanowi podstawę do odbudowy zęba. Najczęściej wykonany jest z tytanu, który jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Jest to zdecydowanie najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązanie w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Leczenie przy pomocy implantów stomatologicznych jest sprawdzonym rozwiązaniem stosowanym od ponad 60 lat w celu zastąpienia jednego, kilku lub wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie. Rozwiązania opracowujemy indywidualnie dla każdej konkretnej sytuacji, dzięki czemu niemalże każdy może swobodnie jeść, śmiać się i uśmiechać. Dla naszych pacjentów, którzy z powodu brakujących zębów mieli kompleksy, taki zabieg to wybawienie. Obserwujemy to każdego dnia w naszych gabinetach. Piękny uśmiech nie wpływa tylko na estetykę i wygląd, ale także na samopoczucie i pewność siebie.

Obecnie cała implantologia rozwija się głównie w kierunku mało inwazyjności. Zabiegi stają się bardziej delikatne, krótsze i przewidywalne, a co za tym idzie – zmniejsza się ryzyko powikłań. Jeszcze nie tak dawno leczenie implantologiczne trwało wiele tygodni. Dziś, podczas jednego zabiegu, stomatolodzy są w stanie wykonać implantację z natychmiastowym zastosowaniem tymczasowych uzupełnień na ostatecznych łącznikach. To ogromny postęp. Pacjent nie musi czekać już wiele tygodni na nowy uśmiech. Istotne jest także to, że dziś stomatolodzy mają szansę pracować na implantach, które są sprawdzone, przeszły szereg badań klinicznych w najlepszych ośrodkach na świecie.

W PRO-FAMILII używamy wiodących systemów implantologicznych na świecie - Dentsply Sirona Implants, Ankylos, Astra Tech Implant System i Xive. To systemy, które są przebadane klinicznie, udokumentowane naukowo oraz wykorzystywane w klinikach i gabinetach stomatologicznych na całym świecie. To daje przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i nam - stomatologom. Chcemy pracować w oparciu o najlepsze rozwiązania i to dziś w naszych gabinetach jest możliwe.

Implant zamknięty jest w obrębie kości zarówno od bocznych stron, jak i od strony korony, co wydłuża bezawaryjne funkcjonowanie implantu uniemożliwiając kontakt powierzchni implantu z bakteriami w jamie ustnej oraz stabilizuje tkanki miękkie około koronowowe, pozwalające zachować idealną estetykę przez lata. Ponadto implant posiada  progresywny gwint - specjalny kształt implantu, w okolicy szyjki implantu o powierzchni gładkiej. To wpływa na  zmniejszenie obciążenia kości w okolicy szyjki, zmniejszając tym samym jej zanik, co często występuje w innych systemach. Zwiększony gwint w okolicy wierzchołkowej implantu, przerzucając obciążenie na okolice wierzchołkową czyni go stabilnym przez lata. Do tego niesamowita higroskopijna powierzchnia implantu, umożliwiająca maksymalnie szybką migrację komórek tworzących kość na powierzchnię implantu, optymalizując do minimum czas łączenia implantu z kością. Dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania szablonu chirurgicznego, który pomaga w precyzyjnym spozycjonowaniu implantu, przyspiesza możliwości odbudowy protetycznej oraz zmniejsza uraz dla pacjenta, umożliwiając wszczepienie implantu w trudnych warunkach anatomicznych, nawet bez nacinania błony śluzowej.

Pacjent nie odczuwa bólu ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.  W przypadku skomplikowanych przypadków lub dużego lęku przed zabiegami,  możemy wykonać zabieg w znieczuleniu ogólnym tzw. narkozie. Jesteśmy do tego świetnie przygotowani, posiadamy w tym zakresie duże doświadczenie.

Aby leczenie zakończyło się sukcesem, trzeba się do niego rzetelnie przygotować. Odpowiednia diagnotyka i szczegółowe zaplanowanie zabiegu mają wpływ na bezpieczeństwo i przewidywalność leczenia. Dlatego na pierwszej wizycie przeprowadzamy wywiad dotyczący ogólnego stanu zdrowia, współistniejących chorób, przyjmowanych leków, wcześniejszych doświadczeń z leczeniem stomatologicznym oraz nałogów. Ważnym elementem spotkania jest również rozmowa z pacjentem na temat jego oczekiwań. Oceniamy też wygląd twarzy, uśmiech, stan pozostałych zębów i m.in. śluzówki. Wykonujemy zdjęcia fotograficzne, pobieramy wycisk oraz kierujemy na potrzebne badania dodatkowe.  - patomograficznne, tomograficzne, badania krwi, a czasem nawet na wizyty u innych specjalistów.

Implantologia stale się rozwija. Co dla pacjenta oznacza, że implanty stosowane są dziś w coraz trudniejszych przypadkach. Jest to możliwe dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które pozwalają precyzyjnie zaplanować zabieg. Takim rozwiązaniem jest specjalny system, który umożliwia nam wirtualne zaplanowanie implantu. Na podstawie wcześniejszych badań, m.in. tomografii komputerowej która daje nam obraz przyszłego miejsca zabiegu w 3d, z pomocą takiego systemu możemy zaprojektować indywidualny szablon, który następnie wykonywany jest w Belgii. Taki szablon to swego rodzaju prowadnica, która jest naszym kierunkowskazem podczas zabiegu. Zastosowanie takiego specjalnego szablonu zapewnia nam bezpieczeństwo i precyzyjne wszczepienie implantów, a także większe możliwości, szczególnie w przypadkach skomplikowanych, gdzie narażone na uszkodzenie są istotne struktury anatomiczne, a wykonanie zabiegu w sposób tradycyjny może być wręcz niemożliwy do przeprowadzenia. Inwazyjność zabiegu zostaje maksymalnie ograniczona. Ponieważ nie ma konieczności odsłaniania całego pola zabiegowego, często nie są potrzebne, ani skalpel, ani szwy. Pacjenci po zabiegach znacznie lepiej sie czuja, a mniejsza traumatyzacja tkanek wpływa na brak obrzęków czy dolegliwości bólowych. 

Ponadto dzięki przewidywalności zabiegu znacznie skraca się czas jego wykonania. Precyzyjne planowanie pozwala również na przygotowanie odbudowy protetycznej przed zabiegiem, zanim implanty zostaną wprowadzone, co przyspiesza cały proces leczenia

Precyzyjne zaplanowanie położenia implantu pozwala nam na zaplanowanie odbudowy protetycznej jeszcze przed samym zabiegiem. W ciągu jednej wizyty możliwa jest implantacja oraz odbudowa części koronowej, która uprzednio została przygotowana w laboratorium na podstawie planowania wirtualnego. Eliminuje to tradycyjne “dopasowywanie” w ustach pacjenta, skraca czas całego zabiegu oraz ilość wizyt, a przede wszystkim - pacjent wychodzi z pełnym uśmiechem tego samego dnia.

W sytuacji gdy od usunięcia zęba minęło wiele lat lub wokół zęba toczy się przewlekły stan zapalny ilość kości może być niewystarczająca do wszczepienia implantu. Dzieje się tak ponieważ po usunięciu zębów, kość z czasem zanika. Na szczęście,  dzięki dokładnym badaniom diagnostycznym jak tomografia komputerowa, jesteśmy wstanie szczegółowo określić jej wymiar. Oceniamy w którym miejscu jest jej wystarczająca ilość,  gdzie jest jej za mało, a w  którym momencie musimy ją odbudować aby wszczepienie implantu było możliwe. To bardzo istotne, ponieważ tylko implant założony w kość której objętość jest wystarczająca, a struktura jest identyczna z kością własną gwarantuje wieloletni sukces leczenia. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór metody oraz materiałów potrzebnych do jej odbudowy. Ponadto musimy pamiętać, że ważna jest nie tylko kość w której tkwi implant, ale także tkanki miękkie które go otaczają (dziąsła). Od ich stanu i objętości zależy sukces estetyczny i funkcjonalny naszej pracy. Często gdy ilość dziąsła szczególnie w strefie estetycznej jest niewystarczająca, konieczne są zabiegi korekcyjne polegające na przeszczepianiu i późniejszym modelowaniu jego kształtu, w taki sposób aby implant w sposób perfekcyjny imitował własny ząb.

Na implantach możemy wykonać różne uzupełnienia, zarówno stałe jak i ruchome. Począwszy od pojedynczych koron, krótkich mostów, protez, po rozległe, obejmujące cały łuk zębowy mosty. Przy braku nawet wszystkich zębów możemy wykonać piękne i funkcjonalne uzupełnienia. Ogromną możliwością jest korzystanie z nowoczesnych technologii zapewniających wykonanie zindywidualizowanych i niezwykle precyzyjnych  prac protetycznych. Właściwe zaplanowanie części chirurgicznej leczenia ,zaprojektowanie funkcjonalnego i estetycznego przyszłego uzupełnienia oraz wykonanie prac według najwyższych standardów jest gwarancją powodzenia.

Korzystamy z nowoczesnego skanera wewnątrzustnego, który nie dotykając tkanek otaczających implant skanuje je i tworzy cyfrowy wycisk. Jest to bardzo precyzyjna metoda. Taki wycisk w wersji cyfrowej wraz z pełną dokumentacją fotograficzną trafia do laboratorium protetycznego gdzie wykonywana jest korona. Dzięki cyfryzacji jesteśmy w stanie pracować z laboratoriami protetycznymi na całym świecie wybierając tylko najlepszych techników, aby efekt końcowy olśnił pacjenta i spełnił największe oczekiwania. To nasz cel.

Konsultacja Implantologiczna 200 zł
Implant tytanowy od 3300 zł
Korona na implancie od 3200 zł

Rejestracja

  

+48 17 773 57 57

pon. - pt.: 07:00 - 21:00
sob.: 07:30 - 15:30

Dlaczego my?

Uwielbiamy spełniać Wasze marzenia. Piękny uśmiech to nasza specjalność!
Działamy już ponad 10 lat! W tym czasie zaufało nam dziesiątki tysięcy pacjentów.
Stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody leczenia
Twój komfort jest dla nas równie ważny jak Twój piękny uśmiechem – dlatego leczymy bez bólu
Dbamy o dobrą atmosferę i partnerstwo – poczujesz to od pierwszego momentu!