Leczenie zębów w ciąży jest nie tylko bezpieczne, ale i konieczne. Z powodu zwiększonego ryzyka dla zdrowia zębów i dziąseł wskazane są regularne wizyty kontrolne u lekarza stomatologa. To ważne, aby na bieżąco ocenić stan Twoich zębów, a jeżeli to koniecznie - podjąć leczenie w bezpiecznym zakresie. Dlatego na taką  wizytę profilaktyczną najlepiej zgłosić się w 2 trymestrze. Bywa, że niczego nie czujemy, a w zębie rozwija się próchnica lub infekcja. Zaufaj nam – będziesz w dobrych rękach.

Oczywiście. Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków jest zabiegiem bezpiecznym, skutecznym i bezbolesnym. Może zostać wykonany podczas ciąży, a nawet powinien ze względu na ryzyko wystąpienia stanu zapalnego. Ultradźwięki nie mają żadnego wpływu ani na mamę ani na dziecko, dlatego nie ma powodu aby obawiać się jego wykonania.

Pamiętajmy, że usunięcie zęba to ostateczność. Zawsze staramy się robić wszystko aby tego uniknąć. Jednak jeżeli okaże się, że ząb nie nadaje się już do leczenia i konieczna będzie ekstrakcja  – trzeba zęba usunąć. W pierwszym i trzecim trymestrze taką decyzję zawsze konsultujemy z lekarzem ginekologiem, który prowadzi ciąże i ocenia czy nie ma żadnych przeciwwskazań. W ciąży można bezpiecznie przeprowadzić również m.in. leczenie kanałowe. Pamiętajmy, że bolący, nieleczony ząb jest jak tykająca bomba. Grozi przeniesieniem się stanu zapalnego na tkanki otaczające ząb, a następnie na cały organizm, co jest niebezpieczne i dla kobiety, i dla jej dziecka.

Lekarz może takie badanie bezpiecznie wykonać u ciężarnej stosując nowoczesny sprzęt i zachowując wszelkie środki ostrożności takie jak: fartuch ołowiany, kołnierz na szyję, minimalną dawkę promieniowania i staranność wykonania samej procedury, by nie trzeba było zdjęcia powtarzać.

Leczenie zębów w ciąży w znieczuleniu jest oczywiście możliwe i całkowicie bezpieczne. Właściwie dobrany i podany lek nie stanowi zagrożenia dla dziecka. Wykonujemy znieczulenie miejscowe, a lek który stosujemy nie zawiera preparatów  obkurczających naczynia krwionośne. Zakładanie wypełnienia też jest całkowicie bezpieczne dla płodu, ponieważ nie przenika ono poza strukturę zęba. Pamiętajmy, że stres związany z infekcją zęba i możliwe powikłania, jeśli go nie wyleczymy, są groźniejsze dla pacjentki niż podjęcie leczenia.

Rejestracja

  

+48 17 773 57 57

pon. - pt.: 07:00 - 21:00
sob.: 07:30 - 15:30

Dlaczego my?

Uwielbiamy spełniać Wasze marzenia. Piękny uśmiech to nasza specjalność!
Działamy już ponad 10 lat! W tym czasie zaufało nam dziesiątki tysięcy pacjentów.
Stosujemy nowoczesne i sprawdzone metody leczenia
Twój komfort jest dla nas równie ważny jak Twój piękny uśmiechem – dlatego leczymy bez bólu
Dbamy o dobrą atmosferę i partnerstwo – poczujesz to od pierwszego momentu!