Ultradźwięki wykorzystywane są do aktywacji płynów, którymi stomatolog płucze kanały w trakcie leczenia, co zwiększa skuteczność oczyszczania np. poprzez wnikanie płynu w wąskie odgałęzienia kanału, które były do tej pory niedostępne dla innych narzędzi. Ultradźwięki są niezbędne również podczas usuwania z kanału złamanych narzędzi lub wkładów koronowo-korzeniowych, a także udrażniania kanałów zarośniętych.
Mikroskop jak i ultradźwięki dają przede wszystkim szansę na przeprowadzenie skutecznego leczenia powtórnego. Nierzadko podczas wcześniejszego leczenia, cienkie kanały bywały przeoczone i nie zostały dokładnie opracowane. Efekt? Niedoleczony ząb nadal boli, a jeśli nawet występuje poprawa, to jest krótkotrwała.
Używając mikroskopu i ultradźwięków jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić ściany kanału z materiału który wcześniej go wypełniał . W wielu przypadkach udaje się ponownie przeprowadzić zabieg i uratować ząb. Dzięki użyciu mikroskopu mamy szansę zobaczyć kanały, które wcześniej były niewidoczne gołym okiem w dużym powiększeniu. Dodatkowo korzystamy z endometru, specjalnego urządzenia, które pozwala precyzyjnie określić długość kanału korzeniowego, co jest niezbędne do przeprowadzenia skutecznego leczenia. Oczyszczone dokładnie kanały korzeniowe zostają wypełnione odpowiednim materiałem – ciekłą gutaperką, substancją pochodzenia naturalnego, która najdokładniej wypełnia opracowaną przestrzeń w kanałach.
Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne sprawia, że ząb może nam służyć jeszcze przez wiele lat pomimo że jest „martwy”. Jednak musimy pamiętać, że historia nie kończy się na zakończonym leczeniu w gabinecie stomatologicznym . Niezwykle ważna jest codzienna profilaktyka, i regularne wizyty kontrolne.
pon. - pt.: 07:00 - 21:00
sob.: 07:30 - 15:30